10 legdrágább labdarúgó klub a világon

Club Chelsea Roman Abramovics csak a hetedik helyen.

Amerikai Forbes magazin készített egy hitelminősítő a legdrágább labdarúgó klub a világon. vezetője a rangsor volt az angol „Manchester United” (becsült költsége - körülbelül $ 1, 9 milliárd forint). By the way, a Manchester United a legdrágább sport klub a világon, megelőzve a Dallas Cowboys (amerikai futball, a becsült költség - $ 1, 8 milliárd forint). A második hely között a futballklubok vette Madrid „Real”, és a harmadik - London „Arsenal”. „Chelsea” Roman Abramovics nem is került be az első öt, befejező csak a hetedik helyre.

1. "Manchester United"

Ország: Anglia

Tulajdonosok: Glazer család

Értékelés: $ 1, 864 milliárd (+ 2%)

Amíg néhány hónap, és a történelem a „Manchester United” felirat olvasható a következő arany dátum - egy negyed század vezetőedző a klub működik Alex Ferguson, aki megnyerte a 11. Angliában a Manchester United bajnoki címet és két alkalommal - a Bajnokok Ligájában. Ebben az évben a „Manchester United” az élen az angol Premier League és játszik az elődöntőben a Bajnokok Ligája a német „Schalke 04”.

2. "Real Madrid"

Ország: Spanyolország

Tulajdonosok: a rajongók, a klub

Értékelés: $ 1, 451.000.000.000 (+ 10%)

Néhány nappal ezelőtt a spanyol klub nyerte az első trófeát irányítása alatt vezetőedző Jose Mourinho - Spanyol Kupa, megverték az utolsó a fő riválisa, „Barcelona.” A katalán klub „Real” újra találkozik egy héten az elődöntőben a Bajnokok Ligájában.

3. "Arsenal"

A tulajdonos: Stan Kroenke

Értékelés: $ 1, 192 milliárd (+ 1%)

Ebben a szezonban, „Arsenal”, a legvalószínűbb, ismét kész nélkül trófeát. Emlékezzünk, hogy az utolsó trófeát - az FA-kupa - megnyerte 2005-ben. És a stratégia a londoni klub vezetőedzője Arsene Wenger, aki egy fogadást a termesztési tehetséges fiatalok, ami egyre több rajongói kérdésre. De legalább az idei „Arsenal”, végre találtam a tulajdonos. Amerikai üzletember Stan Kroenke és Aliser Usmanov párhuzamos volt felvásárlás részvények a klub, de a végén az amerikai előrelépett, összegyűjtése mintegy 63% -os részesedéssel.

4. "Bayern"

Ország: Németország

Értékelés: $ 1, 048000000000 (+ 6%)

Tavaly, a müncheni „Bavaria” majdnem nyert három cím: a klub megnyerte a német bajnokságot, és jutott felhívni a helyi, hanem a Bajnokok Ligája döntőjében elvesztette a Milan „Inter”. Ebben a szezonban, a játék a „Bavaria” nincs szerencséje: a csapat a negyedik helyen a Bundesligában, és kirepült a Bajnokok Ligája szakaszában 1/8 döntő, vesztes mindegy, „Inter”.

5. "Barcelona"

Értékelés: $ 975 millió (-2%)

Nem kétséges, hogy „Barcelona” - a legerősebb csapat a modern időkben, és az egyik legjobb csapat a történelem a világ futball. Ebben a szezonban, „Barcelona” már, sőt, biztosította a bajnoki címet a spanyol, de elvesztette a Copa del Rey legnagyobb ellensége - Madrid „Real”. A tét egy újabb cím - az elődöntőben a Bajnokok Ligája, „Barcelona” ismét szembe az „igazi”. Mindkét klub szüksége a győzelem érdekében, hogy bebizonyítsa fölénye riválisát.

6. "Milano"

Ország: Olaszország

A tulajdonos: Silvio Berlusconi

Értékelés: $ 838 millió (+ 5%)

Ebben az évben a csapat Berlusconi az összes kártyát, hogy végre megnyerje az olasz bajnokságot (utolsó cím a hazai bajnokságban, „Milan” nyert 2004-ben), bár úgy vélik, az egyik legfontosabb játékos a brazil Ronaldinho (a képen) 2011 januárjában tért vissza otthont a klub, „Flamengo”.

7. "Chelsea"

A tulajdonos: Roman Abramovics

Értékelés: $ 658 millió (+ 2%)

Megnyerte a Bajnokok Ligáját is fix ötlet Roman Abramovics. Annak ellenére, hogy több millió dolláros átutalások és hívogató nagynevű edző „Chelsea” nem volt képes nyerni a nagy európai bajnokság. Ebben az esetben a fő „csillag” a londoni klub nem kap a fiatalabb, és nem messze szerkezetátalakítási csapat, amely ismét szükség lehet egy több millió dolláros injekciót a tulajdonos.

8. "Juventus"

Tulajdonosok: az Agnelli család

Értékelés: $ 628 millió (-4%)

Az utolsó cím, „A Juventus” kelt 2003. Minden az ügyet egy korrupciós botrány kirobbant olaszországi 2006, amelynek eredményeként a torinói klub küldték Division B csapat az első szezonban megnyerte az alsó osztály, és visszatért a Serie A, de játszott a Premier League sikertelenül, és a League One az egyéb juttatások „Inter”.

9. "Liverpool"

Tulajdonos: John Henry, Tom Werner

Értékelés: $ 552 millió (-33%)

„Liverpool” nem nyerte meg a bajnokságot 1990 óta: akkor még az úgynevezett első osztály Angliában, és nem a Premier League-ben. Azonban 2005-ben megnyerte a Bajnokok Ligáját. 2010 októberében, a „Liverpool” megváltozott tulajdonosok: az új tulajdonosok amerikai üzletemberek John Henry és Tom Werner, aki szintén rendelkezik egy baseball csapat Boston Red Sox.

10. "Inter"

A tulajdonos Massimo Moratti

Értékelés: $ 441 millió (+ 7%)

Tavaly, „Inter” irányítása alatt Jose Mourinho tett „szoprán”, vagyis nyert csak három cím: a bajnok Olaszországban, győztes az olasz kupa és a Bajnokok Ligájában. Távozása után portugál edző Milan csapat a dolgok rosszabbra: a csapat kiesett a Bajnokok Ligája, és csak a harmadik helyen az olasz bajnokságot.